Logopedia medialna


logopedia-medialna

Indywidualne zajęcia z zakresu przygotowania do wystąpień medialnych.

Pojęcie logopedii artystycznej i medialnej używane jest przeważnie zamiennie. 
Moja praktyka zawodowa i przemyślenia są jednak bliższe podejściu Barbary Kamińskiej: 
„Logopedię medialną traktuję jako dział logopedii artystycznej wyodrębniający się w ostatnich latach, nie zaś jako nową nazwę dla logopedii artystycznej. Między tymi nazwami zachodzi relacja podrzędności: obszar oddziaływania logopedii artystycznej jest szerszy, ponieważ obejmuje pracę nad słowem mówionym i czytanym oraz nad głosem i interpretacją (ponadto gestem, mimiką) nie tylko w mediach, lecz także na scenie teatralnej i muzycznej (zawodowej i amatorskiej), na mównicy (nie tylko sejmowej - tu chyba zakres oddziaływań jest najsłabszy, choć bardzo pożądany) i ambonie, w sali sądowej, lekcyjnej, i wykładowej, podczas wystąpień publicznych (niekoniecznie medialnych) i zawodowych rozmów telefonicznych. Logopedia medialna ma natomiast węższy zasięg oddziaływania: różnego rodzaju wystąpień medialnych – przed kamerą i/lub mikrofonem, nie obejmując pracy nad przygotowaniem zawodowym aktorów, śpiewaków, prawników, nauczycieli, czy pracowników infolinii, czy tych osób, które (zazwyczaj) nie występują w mediach.“  

 Z wykształcenia jestem logopedą, aktorką, dziennikarką. Posiadam uprawnienia pedagogiczne.  Moje kompetencje zawodowe umożliwiły mi specjalizowanie się w logopedii medialnej. W naszym gabinecie wspólnie z klientem pracujemy nad perfekcyjną kulturą żywego słowa. Zadbam o Twoją dykcję. Nauczę Cię interpretacji głosowej wygłaszanego tekstu, oddychania, akcentowania, modulowania głosu, pauzowania, frazowania i precyzji. Wspólnie będziemy pracować nad nośnością Twojego głosu, poprawnym oddychaniem, rytmizacją tekstu i jego interpretacją. Zadbam o to, żeby Twoja wypowiedź była zaplanowana, przemyślana, poprawnie zbudowana pod względem fonetycznym, gramatycznym i logicznym. Wszystko po to, żebyś w trakcie wystąpienia medialnego sprawnie i skutecznie przekazywał swoje myśli i emocje. Zapewniam przyjazną atmosferę oraz dyskrecję.Zainteresowała Cię nasza oferta?
 
Skontaktuj się z nami. Czekamy na Ciebie!
 

Kontakt z nami

  • LogoArtis
  • ul. Żegiestowska 13e/2
    50-542 Wrocław
    Osiedle Nowy Gaj
    (obok Fitness Academy Jupiter)
  • 664 391 838

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettra!

Opinie o nas

"Jest miła. Ma buty takie, co chodzi po żłobku. Uczy jak ruszać językiem i już nic. Lubię ją za to, że mi mówi, jak buzią ruszać."

 

Zobacz opinie