Logopedia artystyczna

Zamierzasz zostać aktorem?
Zdajesz na Wydział Aktorski?
Zdajesz na Wydział Wokalny?
Jesteś studentem wydziałów artystycznych i  masz trudności z precyzyjną wymową?
Zawodowo pracujesz głosem?

Zamierzasz w przyszłości wykorzystywać głos jako narzędzie pracy?

logopedia-artystyczna

Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Wychodzimy z założenia, że tylko wyspecjalizowany trener mowy powinien prowadzić zajęcia z logopedii artystycznej.

Zajęcia kierowane są do m.in.: osób zawodowo pracujących głosem, osób zamierzających w przyszłości wykorzystywać głos jako narzędzie pracy, aktorów, kandydatów zdających na Wydział Aktorski, nauczycieli, pracowników infolinii, piosenkarzy, prawników, polityków, szkoleniowców.

Jestem specjalistą w dziedzinie logopedii artystycznej. Z wykształcenia jestem logopedą, aktorką, dziennikarką. Posiadam uprawnienia pedagogiczne. Pracuję łącząc dwie dziedziny: logopedię i aktorstwo. Z doświadczenia wiem, że aktorzy doskonale słyszą kiedy kiedy ktoś mówi nieprawidłowo, ale nie potrafią wytłumaczyć co trzeba zrobić, żeby mowę poprawić. Logopedzi natomiast w większości specjalizują się w terapii dla dzieci i dorosłych i nie wiedzą co wpływa na istotę logopedii artystycznej. Pamiętaj, że szukając specjalisty z logopedii artystycznej powinieneś wiedzieć, że zajęcia powinny wyglądać zupełnie inaczej niż typowa terapia logopedyczna.

Pojęcie logopedii artystycznej i medialnej używane jest przeważnie zamiennie.
Moja praktyka zawodowa i przemyślenia są jednak bliższe podejściu Barbary Kamińskiej:
„Logopedię medialną traktuję jako dział logopedii artystycznej wyodrębniający się w ostatnich latach, nie zaś jako nową nazwę dla logopedii artystycznej. Między tymi nazwami zachodzi relacja podrzędności: obszar oddziaływania logopedii artystycznej jest szerszy, ponieważ obejmuje pracę nad słowem mówionym i czytanym oraz nad głosem i interpretacją (ponadto gestem, mimiką) nie tylko w mediach, lecz także na scenie teatralnej i muzycznej (zawodowej i amatorskiej), na mównicy (nie tylko sejmowej - tu chyba zakres oddziaływań jest najsłabszy, choć bardzo pożądany) i ambonie, w sali sądowej, lekcyjnej, i wykładowej, podczas wystąpień publicznych (niekoniecznie medialnych) i zawodowych rozmów telefonicznych. Logopedia medialna ma natomiast węższy zasięg oddziaływania: różnego rodzaju wystąpień medialnych – przed kamerą i/lub mikrofonem, nie obejmując pracy nad przygotowaniem zawodowym aktorów, śpiewaków, prawników, nauczycieli, czy pracowników infolinii, czy tych osób, które (zazwyczaj) nie występują w mediach.“ 

 


 

 


 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
 
Skontaktuj się z nami. Czekamy na Ciebie!
 

Kontakt z nami

  • LogoArtis
  • ul. Żegiestowska 13e/2
    50-542 Wrocław
    Osiedle Nowy Gaj
    (obok Fitness Academy Jupiter)
  • 664 391 838

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettra!

Opinie o nas

"Jest miła. Ma buty takie, co chodzi po żłobku. Uczy jak ruszać językiem i już nic. Lubię ją za to, że mi mówi, jak buzią ruszać."

 

Zobacz opinie